• Międzynarodowy Dzień Informacyjny i spotkania brokerskie w obszarze Przestrzeń kosmiczna na UW, 13-14 listopada

W dniach 13-14 listopada 2019 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się Międzynarodowy Dzień Informacyjny i spotkania brokerskie w obszarze Przestrzeń kosmiczna. Wydarzenie jest organizowane przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej, COSMOS2020plus (Sieć Punktów Kontaktowych SPACE) oraz Uniwersytet Warszawski, przy wsparciu Komisji Europejskiej. Rejestracja na wydarzenie jest już otwarta.

W czasie Dnia Informacyjnego przedstawione zostaną zasady finansowania projektów w ramach ostatnich konkursów Space w programie Horyzont 2020, których budżet wyniesie 223 mln euro.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Założenia najbliższych konkursów przedstawią eksperci Komisji Europejskiej (EC), Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA), a także Europejskiej Agencji ds. Globalnego Systemu Nawigacji Satelitarnej (GSA), Agencji Wykonawczej ds. Małych i Średnich  Przedsiębiorstw (EASME).

Na spotkaniu zostaną także przedstawione wstępne założenia nowego programu ramowego UE: „Horyzont Europa” oraz innych programów kosmicznych UE w obecnej i przyszłej perspektywie finansowej.

W czasie spotkań brokerskich odbywających się w ramach wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość nawiązać nowe współprace i pozyskać partnerów biznesowych i badawczych do startu w ostatnich konkursach obszaru Space. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły w ramach Pitch session.

Międzynarodowy Dzień Informacyjny i spotkania brokerskie w obszarze Przestrzeń kosmiczna zostały objęte patronatem honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polskiej Agencji Kosmicznej.

Więcej informacji o wydarzeniu (w języku angielskim) oraz formularz rejestracji:

Strona wydarzenia (informacje w języku angielskim)

Termin rejestracji upływa 11 listopada br.

Informacja na stronie KPK (w języku polskim)