• Nowy poradnik MSCA ITN 2020 oraz szkolenie pt. „Jak przygotować dobry wniosek?” 28 listopada

Na stronie projektu Net4Mobility+, realizowanego przez sieć Krajowych Punktów Kontaktowych Programów Badawczych UE, znajduje się nowy poradnik dotyczący aplikowania o granty Innovative Training Networks Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA ITN).

Przewodnik zawiera informacje o tym, jak prawidłowo wypełnić wniosek do otwartego konkursu MSCA ITN 2020. Znalazły się w nim także wskazówki ekspertów, lista najczęściej popełnianych przez aplikantów błędów, odniesienia do dokumentów i zaleceń Komisji Europejskiej oraz inne przydatne informacje.

Inne narzędzie (tzw. self-assessment tool) opracowane w ramach projektu Net4Mobility+, pozwala aplikantom sprawdzić swoją wiedzę na temat grantu ITN.

Dnia 28 listopada 2019 r. odbędzie się szkolenie „MSCA ITN – jak przygotować dobry wniosek? Marie Skłodowska-Curie Innovative Training Networks w Programie Horyzont 2020” organizowane przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE z udziałem Pani Anny Demner z Biura Międzynarodowych Programów Badawczych UW/RPK Centrum.

Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do osób planujących złożenie projektu w najbliższym konkursie. Rejestracja oraz szczegółowy program znajdują się na stronie KPK.